Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Bogucki jest najstarszym – czynnym ratownikiem wodnym w Polsce. Za osiem miesięcy kończy 80 lat i w tym roku mija mu 60 lat aktywności w ratownictwie wodnym i morskim. Na swoim koncie ma wiele medali i tytułów mistrzowskich. Ponownie odwiedziliśmy żyrardowską pływalnię, aby sprawdzić czy pan Andrzej wciąż podtrzymuje słowa sprzed trzech lat , że nie wybiera się na ratowniczą emeryturę. Najstarszy żyrardowski ratownik wciąż bacznie pilnuje porządku i dba o bezpieczeństwo na terenie naszego żyrardowskiego basenu.

Po przekroczeniu progu pływalni AQUA na basenowej płycie dojrzałam siedzącego na wysokim krześle ratownika. Skupiony na pracy, bacznie obserwujący i mający przysłowiowe oczy dookoła głowy. To nikt inny, jak Andrzej Bogucki, najstarszy w Polsce niemal 80-letni ratownik. Skierowałam do niego podobne pytanie jak trzy lata temu „Kiedy wybiera się pan na ratowniczą emeryturę?”

Podtrzymuje moje słowa sprzed trzech lat, nadal nie wybieram się na ratowniczą emeryturę. Póki zdrowie pozwala i moi przełożeni są zadowoleni, to będę pracował. Muszę podkreślić, że jestem samokrytyczny i jeśli sam zauważę, że czas zejść ze sceny to odejdę… –powiedział Andrzej Bogucki, cały czas skupiony na tym co dzieje się w basenie.

Więcej o panu Andrzeju piszemy w dzisiejszym wydaniu „ŻŻ”

By ZB