Zamknij

Płonął las przy ul. Pustynnej

15:37, 13.08.2024 Aktualizacja: 15:54, 13.08.2024
Skomentuj
Codziennie do naszych uszu docierają sygnały wozów strażackich jadących do akcji gaszenia pożarów i do realizacji zadań z zakresu ratownictwa drogowego. We wtorek tuż po południu wozy strażackie z PSP w Żyrardowie oraz OSP z: Wiskitek, Nowych Kozłowic i Guzowa jechały w kierunku Henryszewa, gdzie z lasu przy ulicy Pustynnej, na obrzeżu Żyrardowa unosił się czarny dym i sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Rzeczywiście był to szybko rozprzestrzeniający się pożar w lesie, a kiedy dojechali tam strażacy płomienie sięgały wierzchołków sosen kilkudziesięcioletniego zagajnika.

W lesie przy ul. Pustynnej zapaliły się wysuszone gałęzie, pozostałe po wycince drzew w tym zagajniku. Druhowie z PSP i OSP dosyć szybko opanowani zagrożenie ogniowe zużywając masę wody i wykazując duże zaangażowanie w pocie czoła. Po blisko trzygodzinnej akcji zagrożenie pożarowe zostało całkowicie wyeliminowane.

Należy pamiętać, że mamy upalne lato, od dawna nie było opadów i wszędzie panuje susza. Tak niewiele trzeba, aby zostało spowodowane duże zagrożenie, takie jak mieliśmy dzisiaj przy ulicy Pustynnej w Żyrardowie.

(tadeusz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%