Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Zespół Szkół nr 2 uczestniczył w akcji "Szkoła do hymnu" z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości

ZB 16:18, 08.11.2024 Aktualizacja: 02:08, 25.10.2025
Skomentuj

W ramach obchodów 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Żyrardowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". Punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, dając wyraz swojego patriotyzmu i pamięci o wydarzeniach, które przywróciły Polsce wolność.

Uroczystość rozpoczął nauczyciel historii, Grzegorz Sobczak, przedstawiając rys historyczny Święta Niepodległości i przybliżając uczniom kontekst wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Po krótkim wprowadzeniu wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy, co stanowiło symboliczne połączenie z uczniami w szkołach w całym kraju.

Kolejnym punktem wydarzenia była prelekcja dyrektor szkoły Jolanty Walczak, która przypomniała pieśni pełniące w przeszłości rolę hymnu Polski oraz ich znaczenie historyczne. Wspomniane zostały między innymi "Bogurodzica" oraz "Rota", a uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób pieśni te towarzyszyły Polakom w różnych okresach dziejowych.

W ramach kontynuacji wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych społeczność szkolna odśpiewała "Rotę", a następnie uczniowie i nauczyciele wspólnie śpiewali inne utwory patriotyczne, oddając hołd polskim tradycjom i wartościom narodowym.

Wydarzenie w Zespole Szkół nr 2 było wyjątkową okazją do wyrażenia patriotyzmu.

(ZB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%