Zamknij

Pięknie świętowano ...Kocham cię nad życie 

23:07, 08.03.2024 Aktualizacja: 23:07, 08.03.2024
Skomentuj

Pięknie świętowano ...Kocham cię nad życie 

W piątek 8 marca - w Gminie Radziejowice - już tradycyjnie świętowano  Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 Marca. Tegoroczna uroczystość składała się z dwóch części połączonych w pięknie skomponowana całość. Był to koncert "Jestem Kobietą"  w wykonaniu utalentowanej Weroniki Stawskiej, przy akompaniamencie Grzegorza Tomkowskiego oraz wernisaż zatytułowany "Kobieta i intuicja" - prezentacja cudownej twórczości malarki Danuty Mazur. Wśród licznej publiczności dominowały panie, które po uczcie duchowej i artystycznych doznaniach zostały obdarowane kwiatami, a nieliczne również czerwonymi torebkami.

Blisko dwugodzinny program z okazji "Dnia Kobiet" rozpoczął Zastępca Wójta Gminy Radziejowice - Artur Jankowski, który złożył  wszystkim mieszkankom Gminy Radziejowice serdeczne życzenia, a na ręce wójt Urszuli Ciężkiej oraz swojej małżonki bukiety kwiatów. Gospodarzem uroczystości była dyrektor "Powozowni" Agnieszka Rybarczyk. Gospodyni tych uroczystych chwil spędzonych w świąteczny piątek, 8 marca przypomniała genezę "Dnia Kobiet", które jest corocznie obchodzone od 8 marca 1910 roku. Od roku 1975 ONZ ustanowił ten dzień jako międzynarodowe święto, jak dzień uznania zasług i równości wszystkich kobiet na świecie.

Dyrektor Agnieszka Rybarczyk przedstawiła Danutę Mazur - które wernisaż można było podziwiać tego wieczoru i ta wystawa będzie aktualne jeszcze kilka tygodni. Zanim na scenie pojawiła się utalentowana i już sławna aktorka, solistka i tancerka Weronika Stawska - kilka utworów wykonała młoda pianistka Anna Jankowska.

Koncert zakończono podwójnym wykonanie utworu  Och Życie Kocham Cię na Życie...

O tym pięknym wieczorze napiszemy w najbliższym wydaniu "ŻŻ

(tadeusz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%